Olsztyn. Szkolenie „Jak organizacja może być bardziej eko?

Czy nasze działania w małej skali mogą mieć wpływ na otoczenie? Jakie rozwiązania eko można wprowadzić w domu i biurze? Jak robią to inni? Odpowiedzi na te i inne pytania poznasz podczas szkolenia „Jak organizacja może być bardziej eko”, które odbędzie się 15 października. Już można się zgłaszać.

W ramach projektu „Kuźnia Ekspertów – Wsparcie III sektora Warmii i Mazur” realizowane są  bezpłatne szkolenia skierowane do przedstawicieli organizacji pozarządowych, grup nieformalnych oraz liderów społecznych.

W związku z powyższym serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w szkoleniu realizowanym w subregionie olsztyńskim, tj dla uczestników z powiatów:
M. Olsztyn
p. olsztyński
p. bartoszycki
p. lidzbarski
p. nidzicki
p. szczycieński
p. kętrzyński
p. mrągowski

Szkolenie stacjonarne pn. Jak organizacja może być bardziej eko?

odbędzie się w Olsztyn, w siedzibie

Stowarzyszenia ESWIP i Fundacji Warsztat Zmiany
ul. Parkowa 1, sala nr 10, parter (budynek CEIK-u)

Data szkolenia: 

15 października 2022  (sobota), w godzinach 10:00-15:00.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny!

Aby dokonać zgłoszenia na szkolenie wystarczy wypełnić formularz rekrutacyjny online:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfunO78M_Lnc4-R9A9Ueu05670eoq7UJQvyGQsI7rMU-RMecw/viewform

Dwa dni przed szkoleniem otrzymają Państwo mail z potwierdzeniem uczestnictwa!

Zgłoszenie są przyjmowane do dnia 11.10.2022.

Program szkolenia:

„Jak organizacja może być bardziej eko”.

Szkolenie przedstawia możliwości wdrażania rozwiązań sprzyjających ochronie środowiska naturalnego w działalności organizacji pozarządowych. Zakres dobrych praktyk dotyczących działań przyjaznych środowisku zaczyna się od miejsca zamieszkania działacza, poprzez miejsce jego aktywności (miejsce pracy, miejsce działalności społecznej), a kończy na wpływie, jaki wywiera na odbiorców swojej działalności. Oddziaływanie na otoczenie może odbywać się w sposób bezpośredni lub wirtualnie, a jednym z kluczy do sukcesu w oddziaływaniu na odbiorców jest stosowanie praktycznych rozwiązań eko w swoim osobistym życiu i standardach przyjętych we własnej organizacji. Ponieważ w zakresie prowadzonej działalności nie każda organizacja pozarządowa jest ściśle związana z tematami ekologicznymi, szkolenie podsuwa propozycje zastosowania prostych rozwiązań, które przyczynią się do zmniejszenia śladu węglowego i wodnego, jaki niesie ze sobą prowadzenie każdej działalności – nawet tej, która porusza się w obszarze pozarządowym. Uczestnicy szkolenia zostaną zainspirowani do wprowadzenia zmian w swoim otoczeniu i zachęceni do dzielenia się zdobytą wiedzą. Dzięki wzmocnieniu przekonania, że nawet drobne gesty przyjazne dla przyrody mają wielkie znaczenie, praktycznie realizujemy hasło „myśl globalnie – działaj lokalnie!”.

10.00-11.00 – wprowadzenie, czy nasze działania w małej skali mogą mieć wpływ na otoczenie?, propozycje rozwiązań eko w domu i w biurze

11.00-12.00 – jak to robią inni (przykłady), sami zaczynamy stosować dobre praktyki

12.00-12.30 – materiały filmowe

12.30-13.00 – przerwa

13.00-14.00 – zajęcia w terenie – jak obserwacja przyrody może zainspirować do działań „eko”,

14.00-15.00 – dyskusja, wymiana pomysłów, podsumowanie, zakończenie szkolenia.

 

Informacja o prowadzącym:

Wojciech Biedrzyński - wolontariusz Fundacji Nexus, członek Komitetu Ochron Orłów, sympatyk ruchu Zielony Olsztyn. Od lat dziewięćdziesiątych uczestnik rozmaitych inicjatyw związanych z ochroną przyrody.

Zwolennik racjonalnego lub wręcz minimalistycznego wykorzystywania zasobów ziemi. Żonaty, ojciec dwojga dzieci oraz opiekun pięciu przygarniętych kotów. Miłośnik literatury Leopolda Buczkowskiego.

 

W razie pytań prosimy kontaktować się z Koordynator Projektu – Anną Marią Nadgrabska, Stowarzyszenie ESWIP

Mail:  a.nadgrabska@eswip.pl

Tel:  510 903 547

 

Olsztyn. Szkolenie „Jak organizacja może być bardziej eko?