Kuźnia Ekspertów NGO

Kuźnia Ekspertów NGO

  • od: 2024-08-01
  • do: 2026-01-31

Celem projektu jest podniesienie u 150 przedstawicielek i przedstawicieli 60 organizacji pozarządowych z terenu woj. warmińsko-mazurskiego, pomorskiego i zachodniopomorskiego kompetencji niezbędnych dla efektywnego ich udziału w procesach stanowienia prawa, konsultacji publicznych, współtworzenia, monitorowania i ewaluacji polityk publicznych oraz do pełnienia funkcji rzeczniczych i/lub strażniczych w okresie od VIII 2024 do I 2026.


Główne działania:
1. Wsparcie szkoleniowo-doradcze, w tym:
a) Indywidualne spotkania ze specjalistą/ką ds. procesu kształcenia służące uszczegółowieniu wiedzy o poziomie oczekiwań i planów wykorzystania nabytych w projekcie kompetencji do rozwoju własnego i macierzystej organizacji w obszarze wsparcia projektu.
b) wsparcie szkoleniowe- 150 przedstawicielek/przedstawicieli OP z terenu realizacji projektu zostanie objętych programem edukacyjnym m.in. z takich zakresów jak współpraca administracji publicznej i organizacji pozarządowych, komunikacja, budowanie potencjału merytorycznego organizacji.


2. Fora NGO – w każdym województwie odbędzie się Forum dla OP. Celem Forum będzie wsparcie merytoryczne, integracja i wymiana kontaktów, możliwość poznania dobrych praktyk z obszaru wsparcia projektu, wymiana doświadczeń, propagowanie idei wzmacniania organizacji w zakresie aktywnego udziału w procesach stanowienia prawa, konsultacjach oraz rzecznictwie i/lub działalności strażniczej.


3. Panel Ekspertów- to działanie uzupełniające wsparcie szkoleniowo-doradcze oraz Fora NGO.
Zadaniem członków Panelu będzie wsparcie ekspertów w zakresie opracowania programów szkoleniowo-doradczych oraz przygotowanie merytoryczne Forów, w zgodzie z potrzebami UP oraz środowiska lokalnego NGO.
Dodatkowo :
-powstanie bazy wiedzy dla UP na stronie www.pozarzadowiec.eswip.pl
-wydamy publikację podsumowującą dorobek Forów NGO oraz treści, narzędzi, opracowań dot. dialogu obywatelskiego i polityk publicznych, która trafi do wszystkich UP oraz wybranych organizacji z obszaru realizacji projektu.
Wartość projektu: 1 717 020,00 zł, w tym dofinansowanie 1 664 208,00 zł.


Projekt jest finansowany z programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus

__________

Informujemy, że mają Państwo możliwość zgłaszania do Instytucji Zarządzającej podejrzenia o niezgodności Projektu lub działań projektowych z Konwencją o prawach osób niepełnosprawnych sporządzoną w Nowym Jorku dnia 13 grudnia 2006 r. (Dz. U. z 2012 r. poz. 1169, z późn. zm.), zwanej dalej „KPON”. Sygnały, zgłoszenia lub skargi dotyczące wystąpienia niezgodności projektów FERS z postanowieniami KPON mogą przekazywać osoby fizyczne (uczestnicy projektów lub ich pełnomocnicy i przedstawiciele), instytucje uczestniczące we wdrażaniu funduszy Unii Europejskiej, strona społeczna (stowarzyszenia, fundacje), za pomocą (w każdym poniższym przypadku uznaje się zgłoszenie za przekazane w formie pisemnej):
1. poczty tradycyjnej - w formie listownej na adres ministerstwa: Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, ul. Wspólna 2/4, 00-926 Warszawa lub [nazwa i adres Instytucji Pośredniczącej];
2. skrzynki nadawczej e-puap Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej lub [nazwa Instytucji Pośredniczącej].