
Projekty

Elbląskie Centrum Integracji Społecznej 1
- od: 2023-09-01
- do: 2026-11-30
Tytuł projektu: Elbląskie Centrum Integracji Społecznej 1
Budżet projektu: 1 579 944,00 zł w tym dofinansowanie z UE – 1 499 964,00 zł.
Finansowanie: Europejski Fundusz Społeczny Plus. Program regionalny Fundusze Europejskie dla Warmii i Mazur 2021-2027.
Partner projektu: BIZNES PARTNER Kamil Tetwejer, ul. Kolorowa 18D, 10-687 Bartąg.
Cel projektu: Cel projektu – wzrost aktywności społeczno-zawodowej u 60 osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym, wskazanych w ustawie o zatrudnieniu socjalnym - biernych zawodowo lub bezrobotnych (w tym długotrwale bezrobotnych) w wieku 18-64 lata, w tym 12 osób z niepełnosprawnościami z terenu Elbląga i powiatu elbląskiego w okresie 1.09.23 – 30.11.26, w oparciu o uczestnictwo w ECIS
Grupa docelowa: 60 osób (40K, 20 M) zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym w wieku 18-64 lata z terenu Elbląga i powiatu elbląskiego.
Działania projektowe:
Zadanie 1: Wieloprofilowa diagnoza
Zostanie przeprowadzona wieloprofilowa diagnoza zasobów i deficytów uczestników projektu przeprowadzona przez zespół specjalistów (doradca zawodowy, psycholog, lekarz medycyny pracy). Efektem spotkań będzie opracowanie (dla osób przyjętych DO CIS) PROFILU ROZWOJU OSOBISTEGO, zawierającego INDYWIDUALNĄ ŚCIEŻKĘ REINTEGRACJI z komponentem zawodowym. Z każdym uczestnikiem podpisany zostanie Indywidualny Program Zatrudnienia Socjalnego (IPZS).
Zadanie 2: Uczestnictwo w CIS i reintegracja społeczno-zawodowa
Każdy uczestnik zostanie objęty wsparciem przez 5 dni w tyg. przez okres do 12 m-cy z opcją wydłużenia pobytu w CIS na zasadach określonych w ustawie o zatrudnieniu socjalnym. Dla każdego z uczestników stworzona zostanie ścieżka rozwoju zawodowego będąca załącznikiem do IPZS. W ciągu całego okresu uczestnictwa w CIS uczestnicy zostaną objęci wsparciem: psychologa, doradcy zawodowego, pracownika socjalnego, trenera pracy (osoby niepełnosprawne).
Zadanie 3: Kursy i praktyki zawodowe
W ramach zadania uczestnicy będą kierowani :
1) na PRAKTYKI ZAWODOWE zewnętrzne do pracodawców lub - w przypadku osób, które nie będą jeszcze w pełni gotowe na wyjście na otwarty rynek pracy - do pracowni ECIS (gospodarcza, sklepowo-biurowa, złotej rączki, tapicersko-krawiecka, renowacji mebli, stolarska). W pracowniach zostaną zatrudnieni instruktorzy, którzy będą prowadzili praktyczną naukę zawodu, wspierali uczestników w rozwoju zawodowym.
2) na KURSY/SZKOLENIA dostosowane do rozwoju kompetencji zawodowych uczestników.
Zakładamy, iż:
- odbędzie się 1 szkolenie (4h) z zakresu „zielonych umiejętności”, takie jak: podnoszenie świadomości i szacunku dla środowiska, czy podnoszące świadomość z zakresu zrównoważonego rozwoju.
- 25% uczestników (15 osób) w wyniku uczestnictwa w szkoleniach podniesie kwalifikacje lub kompetencje zawodowe.
Rekrutacja do projektu prowadzona będzie w 3 terminach: I grupa IX-X.2023, II grupa: X-XI.2024, III grupa: X-XI.2025.
Miejsce: Siedziba Elbląskiego Centrum Integracji Społecznej, ul. Stawidłowa 3 w Elblągu.
Dokumenty do pobrania:
Regulamin
Formularz zgłoszeniowy
#FunduszeUE